Sıkça Sorulan Sorular

Her gün iletişim kanallarımızdan deri koltuk, kumaş koltuk, kanepe ve berjerlerimiz için bir çok soru almaktayız. Bu noktada sizlere yardımcı olabilmek, tüm soruların cevaplarına tek bir yerden hızlıca ulaşmanız için bu şekilde bir Sıkça Sorulan Sorular paylaşımı yapmayı uygun gördük.

Dilerseniz hemen başlayalım:

➤ Mobilyalar kendi üretiminiz mi yoksa fason üretim mi?

Tüm koltuk modellerimiz Koçaklar Home & Living atölyesinde tecrübeli ustalarımız tarafından el işçiliği yapılır. Üretim kalitemizi yerinde görmek, varsa kafanızdaki soru işaretlerini gidermek için atölyemize her zaman davetlisiniz.

➤ Ürettiğiniz koltuklarda ne tipte malzemeler kullanıyorsunuz?

Tüm hakiki deri koltuklarımızın derileri İtalya’dan ithal olup kalitesi 1. sınıftır. Kendi tip ve segmentlerinde üstlerinde deri bulmanız olası değildir.

Suni derilerimiz yine en üst kalite, çeşitli kimyasal ve dayanıklılık standartlarını yerine getirmiş belirli başlı tedarikçilerden tedarik edilmektedir. Bizi sizlere karşı mahcup edebilecek tüm ürünlerden kaçınıyor, seçim anında tavsiyesini yapmıyoruz.

Süngerlerimiz 35HR olarak tabir edilen, üretilen herhangi bir mobilyada kullanılabilecek en kaliteli süngerdir. Başka üreticilerden de “HR sünger kullanıyoruz” cümlesini duysanız da, daha düşün dansiteli ürün kullanıyor olmaları olasıdır.

İskeletlerimiz  sağlamlığı ile tercih edilen kayın ve gürgen ağaçlarındandır.

➤ Gerçek Deri Terletir mi? Gerçek Deri Soğuk Tutar mı?

Özellikle anilin yani üzerinde fazla boya katmanı olmayan, gözeneklerini görebildiğiniz gerçek deri ile döşenmiş mobilyalar sanılanın aksine ne yazın terletir. ne de kışın soğuk tutar.

➤ İnternette bulduğum bir koltuğu çok beğendim. Bunu size yaptırabilir miyim?

Beraber çalıştığımız bir çok mimarımız bize zaman zaman özel üretim deri koltuk yaptırabiliyor. 30 yıla yaklaşan tecrübemiz içerisinde sınırsız model barındırdığı için bir çok farklı modeli özel üretim olarak sorunsuzca üretebiliyoruz. Yeter ki iş yükümüz ve Teknik kısıtlar (malzeme bulunabilirliği gibi) bizi kısıtlamasın 😊

➤ Bir kanepenizi çok beğendim ama ölçüsü bana uymuyor. Evimdeki yerleşime uygun olarak özel ölçü koltuk talep edersem üretebilir misiniz?

Her ne kadar sosyal medya ve web sitesi paylaşımlarımızı belirli ölçülere sadık kalarak yapsak da, Koltuk uzunluğu, genişliği ya da ayakları değiştirerek yüksekliğiyle oynayarak tamamen sizin istediğiniz ölçülerde bir koltuk yapabiliyoruz.

➤ Deri Koltuk fiyatları hangi aralıkta?

Deri koltuk ya da kumaş koltuk fiyatları istekleriniz doğrultusunda ortaya çıkan ölçülere, kullanılan kumaş ya da deri çeşidine ve iskelet biçimine göre değişebilmektedir. Her ne kadar İstanbul içi ücretsiz kargo desek de, diğer şehirlere nakliye de fiyatları etkileyecek bir faktördür. Güncel fiyatlarımızı öğrenmek için 0501 328 22 58 no’lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

➤ Yeni mobilyalar koku yapar mı?

Kumaş kullanımlarında koku oluşmazken, deri üretimlerde kullanılan kimyasallar yüzünden yaklaşık 1 ay kadar bu derinin kokusu hafif bir biçimde hissedilebilmektedir.

➤ Deri Koltuk, deri kanepe temizliği nasıl yapılmalıdır?

Deri kumaşa göre çok daha hızlı temizliği yapılabilen bir malzemedir. Kırıntılar elektrik süpürgesiyle alınabilir, sıvılar ise kağıt mendil ile silinebilir. Dikkat edilmesi gereken nokta, anilin yani doğal görünümlü, üzerinde fazla bulunmayan derilerde mümkünce sıvı temasından kaçınmalı, sıvı teması olmuş ise kağıt mendil ile sıvı yüzeyden uzaklaştırılmalıdır. Hafif nemli bezle yapacağınız rutin temizlik ise deri mobilyanızı temiz tutmaya yetecektir. Deri koltuk temizliği ile ilgili daha fazla bilgi için Deri Bakım Kılavuzu’muza göz atmayı unutmayın.

➤ Deri Koltuk bakımı nasıl yapılmalıdır?

Deri koltuğunuzun ilk günkü ışıltısını uzun süre koruyabilmesi için 6 ayda bir Deri Bakım Kremi ya da saf kokusuz vazelin ile bir bakım uygulanması gerekir. Ayrıntılı bilgileri Deri Bakım Kılavuzu’muzda bulabilirsiniz.

➤ Kullanılan kumaşların temizliği nasıl yapılmalıdır?

Koltuğunuzun kumaşının cinsine göre yıkama ve temizleme talimatları ürünümüzle birlikte size iletilir,temizlik öncesi bunu göz önünde bulundurursanız işiniz çok kolaylaşacaktır. Mobilya üreticilerinin kullandığı, uluslararası standart kumaş temizleme kodları ürünümüzle birlikte size iletilir;

  • W: Su bazlı deterjanla temizleyiniz.
  • S: Yumuşak temizleyici, su olmadan kullanınız.
  • WS: Su bazlı deterjan ya da yumuşak temizleyici kullanınız.
  • X: Yalnızca elektrik süpürgesi ya da uygun bir fırça ile temizlenebilir.

Eğer herhangi bir bilgi bulamadıysanız bizimle irtibata geçerek, yıkama bilgisini mutlaka öğreniniz.Unutulmamalıdır ki bazı koltuk kumaşları çeşitli deterjan ya da sabunlardan zarar görebilmektedir.

➤ Kumaşın kullanılışı hakkında bir bilgim yok ne yapmalıyım? Örneğin kumaşı çıkarıp yıkayabilir miyim?

Çok farklı tipte kumaşlarla üretim yapabildiğimiz için, koltuğunuzu teslim alırken, koltuğunuz için tercih ettiğiniz kumaşın bakımları ile ilgili olarak bizden bilgi almayı unutmayın.

➤ Nasıl sipariş verebilirim?

0216 576 00 42 no’lu sabit hattımız, 0501 328 22 58 no’lu cep telefonu numaramız ve whatsapp hattımız üzerinden bize ulaşabilir, dilerseniz Ataşehir Showroom’umuza bizzat gelip ürünlerimizi görerek siparişinizi gönül rahatlığı ile verebilirsiniz.

➤ Siparişini verdiğimiz / satın aldığımız ürünün ödemesini nasıl yapıyoruz?

Üretimi yapılacak ürünlerde yarı ücreti peşin, diğer yarısını da üretim tamamlandığında alıyoruz. Eğer kullanmak isterseniz kredi kartına taksit seçeneklerimiz ve mail order sistemimiz bulunmaktadır.

➤ Türkiye’nin her yerine teslimat yapıyor musunuz?  Teslimat ücreti talep edilecek midir?

Kargo ücreti alıcıya aittir.Sadece İstanbul il sınırları içinde ücretsiz kargo hizmetimiz bulunmaktadır.

➤ Ürün siparişinin teslim süresi ne kadardır?

Siparişinizden sonra yeni imalat süresi ortalama 20 – 25 gün olarak değişmekle beraber atölye yoğunluğu belirleyici faktördür. Güncel termin sürelerini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Fakat showromumuzdan hazır bir mobilya seçmişseniz stoklarımızda bulunanları ertesi gün kargolayabiliyoruz.

➤ Sipariş teslim alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Teslim aldığım ürün hasarlı, eksik veya yanlış ise nasıl bir yol izlemeliyim?

Teslim aldığınız koltuk ambalajından çıkarıldığında muhakkak ezilme, çizilme, yırtılmalara karşı dikkatlice kontrol edin.

Ayakların tam oturduğundan, koltuğunuzun yerleştiği alanda sabit bir şekilde durduğundan emin olun.

Ayrıca alınan ürün ambalajlı bir şekilde size ulaşmalıdır.Bütün bunlardan herhangi birinde bir sorun yaşıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

➤ Garanti süresi ve koşulları nelerdir?

Koltuk iskeletlerimiz 5 yıl, kullandığımız diğer tüm malzemeler ise 2 yıl garantimiz altındadır.

➤ Siparişimi nasıl iptal ederim?

Özel sipariş vermediğiniz sürece iptal koşullarımız geçerlidir. İptal ettirmek istediğiniz herhangi bir ürün için bizimle en kısa sürede 0216 576 00 42 no’lu sabit hattımız, 0501 328 22 58 no’lu cep telefonu numaramız ve whatsapp hattımız üzerinden iletişime geçmeiz gerekmektedir.

➤ Ücretsiz servis hizmetiniz var mı?,

Keşif yaptırmamızı gerektirecek durumlarda yerinde keşif ücretsizdir. Diğer tüm hizmetlerimiz ücrete tabidir.

Umarız bu yazı kafanızdaki bir çok soru işaretini gidermeye yardımcı olmuştur. Listemizi sizlerden gelen sorulara göre güncel tutmaya özen göstereceğiz.

Bizi sosyal medyada takip etmeyi unutmayın. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Menü