Gerçek Deri Mobilya İle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Herhangi bir konu, zamanla halk arasında konuşula konuşula, gerçeğin farklı şekilde yansıtıldığı bir hale gelebilir. Ne yazık ki deri mobilya dünyasında da bu aynı. Öyle ki, bazı insanlar, sadece duyduklarına dayanarak evlerine çok yakışacak bir deri koltuk almayı reddedecek duruma geliyorlar.

Tam bu noktada, bu algıyı düzeltmek, deri mobilyanın aslında ne kadar akıllıca bir seçim olduğunu göstermek için size bu yazıyı hazırladık. Hazırsanız hemen başlayalım:

  1. Deri Mobilya Çok Pahalı

Evet deri mobilya kesinlikle ucuz değil bunun farkındayız. Fakat üreticisinden alınan, özenle üretilmiş bir gerçek deri kanepe, bazı “designer” kumaş kanepelerden ya da perakendecilerde satılan deri koltuklara göre çok daha hesaplı olabilir. Kaldı ki, aşağıda diğer maddelerde de bahsettiğimiz gibi, bakımları düzgün yapılır ise deri mobilyalar çok uzun ömürlüdür. Uzun vadede belki 2 ya da 3 kere değiştireceğiniz mobilyalardan çok daha uyguna gelirler.

  1. Evde Çocuk ya da Evcil Hayvan Var İse Deri Mobilya Olmaz

Aslında, evcil hayvanınız veya çocuklarınız varsa deri, evinizde olması gereken en iyi malzemelerden biridir. Gerçekten dayanıklı ve normal, günlük aktivitelere dayanacak şekilde üretilir.

Deri bir nevi cildimiz gibidir – dayanıklıdır. İçindeki esneklik nedeniyle gerilebilir ve normal durumuna geri döndürülebilir. Mobilya üretiminde kullanılan kumaşlar ise tipik olarak bu kabiliyete sahip değildir, bu da kumaşta yırtılmaya, zamanla incelmeye ve gerilmiş ve eskimiş görünmeye neden olur.

Bunların yanında gerçek derinin farklı üretim tiplerinde tırmık, tırnak ve sivri uç izlerine dayanıklı modeller bulmak mümkündür.

Koçaklar Home & Living olarak bu tarz dayanıklı derilerden isteyen müşterilerimize bolca sunabildiğimiz deri seçenekleri ile yardımcı olmaktayız.

  1. Bir Deri Koltuk Bakım İçin Çok Zordur

Bu fikrin nereden geldiğinden emin değiliz, ancak yanlış.

Deri temizliği diğer mobilya kumaşlarından çok daha kolaydır. Dökülenleri bir bez veya kağıt havluyla kolayca temizleyebilirsiniz. Kabartma tozu, malzemenin üzerine dökülen her türlü yağı emmek için kullanılabilir.

Derinizin esnekliğini ve renginin canlılığını sağlamak için, üreticiler genellikle derinin yılda bir veya iki kez kürlenmesini tavsiye eder. Piyasada bulabileceğiniz ve bizden de tedarik edebileceğiniz deri bakım kremleri bu iş için biçilmiş kaftandır. Bu bahsettiğimiz bakım, mobilyalarınızın yıllarca harika görünmesini sağlamak için ödenmesi gereken küçük bir bedeldir.

  1. Deriyi Yıpratmak Gerçekten Kolay

Deriyi mahvetmek, başka bir kumaş türünü mahvetmekten daha kolay değildir.

Evet, deriye sabun, deterjan ve doğrudan güneş ışığı gibi zarar verebilecek şeyler var.

Ancak diğer kumaş türlerini de mahvedebilecek şeyler  de var. Bu, malzemenin türü ne olursa olsun, sadece yaşamın bir parçası ve kaçınılması gereken bir şey.

  1. Çok Uzun Ömürlü Olmuyorlar

Deri koltuk, kendisini ne kadar iyi kullandığımıza bağlı olarak yıllarca güvenle kullanılabilir – on yıllar boyunca bile.

Deri mobilyalara uygun şekilde özen gösterirseniz (üzerine dökülenleri dikkatli ve hızlı bir şekilde temizlenmesi ve üreticinin talimatlarına uyulması kaydıyla) ömürleri çok uzun sürebilir.

Ancak, diğer mobilya modelleri gibi, koltuk korunmadığı ve bakımı yapılmadığı takdirde ömrü kısalabilir.

  1. Deri Üzerinde Kimyasal Temizleyici, Kalem veya Saç Spreyi Kullanmak Sorun Değildir

Öncelikle, yüksek kalitede, doğal boyalı gerçek deri mobilyalar kimyasal temasına karşı çok hassastırlar. Bu noktada nemlendirilmiş bir bezle temizlik yapmak yeterli olacaktır.

Bir diğer konu, bazen insanlar, marker kalemler ile herhangi bir renk değişikliğini üstlenmeye çalışırlar. Bu iki nedenden dolayı ideal bir düzeltme yöntemi değil:

  1. Marker ve derinin renkleri hiçbir zaman birebir tutmaz.
  2. Zamanla, işaretleyiciden gelen renk ile derinin rengi eşit olmayan bir şekilde renklenecektir.

Eski hurafelerden biri de, lekeleri çıkarmak için saç spreyi kullanmanız gerektiğidir. Yüksek alkol seviyeleri deride renk değişikliği yapacağından ve yapışkan bir iz bırakacağından bunu kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

En Uygun Fiyatla En Kaliteli Deri Mobilyayı Bulmak

Deri mobilya harika bir yatırım olabilir ve yaşam alanınıza ferahlatıcı bir katkı yapabilir.

Bu tür mobilyalarla ilgili tüm mitlere değindikten sonra, evinize bir deri parçası eklemeye hazır olduğunuza karar vermiş olmalısınız.

Bu durumda, atmanız gereken bir sonraki adım Koçaklar Home & Living gibi üreticilerden kaliteli deri koltukları uygun fiyatlarla bulmaktır.

Koçaklar olarak, müşterilerimize yıllardır en iyi fiyatlarla en yüksek kalitede deri mobilyalar sunuyoruz.

Tam olarak aradığınızı bulacağınız geniş deri koltuk ve sandalye koleksiyonumuz için sizleri Ataşehir Showroom’umuza bekliyoruz.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Menü