Kahverengi Gerçek Deri Koltuk İle Kombinler Yapmak

Deri mobilya hakkında düşündüğünüzde, genellikle akla ne geliyor? Açıkçası çoğu insan için, kahverengi deri koltuk akla gelen ilk seçenektir. Kahverengi deri, yıllar boyunca birçok tüketici için popüler bir seçim olmuştur. Ancak bazılarımızın kahverengi deri koltuk satın almakta tereddüt ettiklerini gördük çünkü deri koltuklarının yanına nasıl kombinler yapabileceklerine karar veremiyorlar.

İşte tam da bu noktada size yardımcı olabilecek bazı ipuçlarımız var! İnsanlar kahverengi deriyi sever çünkü çok doğal görünür, çok dayanıklıdır ve yıllandıkça / kullanıldıkça daha iyi görünmeye meyillidir. Yine de kahverengi, insanları kendi mekanlarını dekore etme konusunda sıkıntıya sokabilecek bir renktir. Aşağıdaki beş ipucu, yeni veya mevcut deri mobilyalarınızı süslemenize yardımcı olacaktır. Bu ipuçlarından birini veya ikisini uygulamaya geçirirseniz kahverengi deri mobilya ile kombinlediğiniz görünümünüzü daha da çok seveceğinize eminiz.

1. Güzel Bir Kontrast için Daha Açık Tonları Kullanın:

Kahverengi deri mobilyalara sahip insanların karşılaşabileceği sorunlardan biri, alanlarının gerçekten karanlık görünebilecek olmasıdır. Elbette, bazılarımız güzel, loş bir alan yaratabilirler, ama geri kalanımız için, çok fazla koyu renk aradığımız bir görünüm değildir. Bir mağarada yaşıyormuş gibi hissetmemek için koyu derinizi daha açık renklerle kontrastlamanızı öneririz. Daha açık renkleri çok çeşitli şekillerde ekleyebilirsiniz: Duvarları beyaza, sarıya, maviye ve hatta daha açık kahverengi tonlarına boyayın. Açık renkli bir halı ekleyin. Yastıklar, biblolar ve sanat eserleri gibi hafif vurgulu, destekleyici parçalarla mobilyanızı destekleyin.

2. Yaşam Alanınıza Bazı Doğal Elementler Ekleyin:


Kahverengi deri seçen müşterilerimizin çoğu, doğal görünümünden hoşlandıkları için bunu yapar. Bu nedenle kahverengi deriye meyil ediyorsanız, bunu kalan alanınız için ilham kaynağı olarak kullanın. Etrafınızdaki kullanılmayan geri kazanılmış ahşap, sürgülü ahır kapısı, sepet ve doğal taş gibi malzemelerle (mükemmel bir şekilde zımparalanmış veya parlatılmış bir şeyin tersine) yaşam alanınıza rustik bir dokunuş ekleyin. Kahverengi deri mobilyalar, bu şekilde doğanın güzelliğini içeriye sokmanın harika bir yoludur.

3. Derinizi Cesur Tamamlayıcı Renkler ile Kombinleyin:

Kahverengi deri yerine göre bir mobilya parçasının rustik görünmesini, diğerinin ise cesur ve çarpıcı olmasını sağlayan bir yapıda olabilir. Bu harika bir haber çünkü bu sayede sahip olabileceğiniz bir çok tarz için uygundur anlamına geliyor. Cesur renkleri ve desenleri seviyorsanız çılgına dönebilirsiniz, çünkü çoğunlukla kahverengi bir kanepe veya koltuk yastığı etrafında parlak ve cesur renkler harika görüneceklerdir.
Kalın desenli halılar, duvarlarda koyu veya parlak boya tonları veya duvarlarınızdan birindeki büyük, altın bir güneş aynası gibi metalik vurgulu parçaları rahatlıkla seçebilir, mobilyanızla kombinleyebilirsiniz.

4. Kahverenginin Teknik Olarak Nötr Bir Renk Görüldüğünü Unutmayın:

Bunu çok seviyoruz. Doğru okudunuz – kahverengi, beyaz veya siyah gibi nötr bir renk seçeneğidir. Bu hemen hemen her şey ile yan yana getirebilirsiniz anlamına gelir.
Modern, temiz bir estetik için çokça nötr / pastel tonları kullanarak tamamen yumuşak bir renk düzeni seçebilirsiniz. Bu, pek çok renk seçeneğiyle yapabileceğiniz bir şey değil. Kahverenginin nötr olmasıyla ilgili sevdiğimiz bir diğer şeyse, size bir çok seçenek sunması. İlerleyen zamanlarda mekan tasarımınızla ilgili yeni fikirler edinirseniz bu size çok da sorun yaratmayacaktır. Yani yeni bir kanepe almanıza gerek yok. Tek yapmanız gereken eski yastıklarınızı ve diğer dekorlarınızı farklı olanlar için değiştirmek ve tamamen yeni bir görünüme sahip olmaktır.

5. Zemininizi de Hesaba Katmayı Unutmayın:

İşlerin biraz karışabileceği bir alan da yer kaplaması için yapacağınız seçimdir. Kanepeniz veya koltuğunuz, zeminizle aynı renkte ise tamamen kaybolur. Eğer tamamen farklı bir şey istiyorsanız, yer döşemenizi güncelleyebilirsiniz. Önerdiğimiz bir diğer seçenek ise kontrast eklemek için halı satın almak olacak; havayı tamamen değiştirecektir.

Kişisel Tarzla İlgili Olduğunda, Bazı Kuralları Çiğnemekten Korkmayın.

Dekorasyon hakkında hatırlanması gereken en önemli şey memnun etmeniz gereken tek kişinin siz olduğu. Bunu zaman zaman hatırlamanın zor olabileceğini biliyoruz. Sonuçta, herkesin nasıl dekore edileceğine dair bir görüşü var gibi gözüküyor. Bazı kuralları ihlal etmek istiyorsanız, bunu yapmaktan çekinmeyin. Sonuçta deri mobilya ile dekore ettiğiniz bu alan sizin alanınız ve yaşayacak olan sizsiniz.

Yukarıdaki ipuçlarını, benzersiz estetiğinize değer veren bir görünüm bulmanıza yardımcı olacak bir rehber olarak düşünün.

Mekanlarınıza çok farklı bir hava katacak en kaliteli deri koltuk modelleri Koçaklar Home & Living’de. Koltuk modellerimizle ilgili daha fazla bilgi almak için sizleri Ataşehir Showroom’umuza davet ediyoruz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere!

 

Menü