Deri Koltuk Temizlemek

Deri Koltuk Temizlemek için Koçaklar Koltuk olarak sizlere yardımcı olmak istiyoruz. Çok beğendiğiniz ve gözünüz gibi koruduğunuz koltuklarınızı titizlikle seçersiniz ama zaman içinde kirlenir ve yıpranırlar. Kirlenen koltuklarınızı temizlemek istiyorsanız bazı pratik yöntemlerle pırıl pırıl koltuklara sahip olabilirsiniz. Deri Koltuk Temizlemek ve doğru sonuç almak için sizlere birkaç önerimiz var.

Deri Koltuk Nasıl Temizlenir?

*Son derece şık bir görünüme sahip olan deri koltukları temizlemek diğer koltuklara göre biraz daha fazla dikkat ister. Deri koltukları silerken deriyi yıpratmayacak malzeme kullanmak gerekir.

*Deri koltuklarınızı temizlerken çok fazla su kullanmamaya ve temizlik sonrası koltukları iyice kurulamaya özen gösterin.

*Deri koltuk temizleme işlemi yaparken çamaşır suyu, tuz ruhu, oje çıkarıcı, bulaşık ve çamaşır deterjanı kullanmayın.

*Fırça, bulaşık teli, bulaşık süngeri gibi sert temizleme malzemeleri kullanmayın.

*Açık renkli mikrofiber bezler en iyi temizleme malzemesidirler.

*Deri koltukta oluşmuş lekeyi bezle silerek almaya çalışmayın; bu lekenin koltuk içine kadar nüfuz etmesine neden olur. Koltuk üzerine dökülen sıvıyı, üzerine bezi yumuşakça bastırarak alın. Sürterek silmeyin. Temizlikten sonra koltuk derisini vazelinle yumuşatabilirsiniz.

*Deri koltuğunuzdaki lekeyi arap sabunu karıştırdığınız su ile temizleyebilirsiniz. Daha sonra kuru bezle kurulayın.

*Beyaz kalıp sabun da deri koltuk temizleme işleminde size yardımcı olur. Mikrofiber bez ve beyaz sabunla koltuğu sildikten sonra ıslak bez yardımıyla durulayıp kuru bir bezle kurulayın.

*Su ve beyaz sirkeyi karıştırıp temiz bir bezle deri koltuğunuzdaki lekeyi silin.

*Vazelin ve badem yağını karıştırarak der koltuklarınızı ovalayın.

* Leke çıktıktan sonra da deri koltuğun yüzeyini nemli bir bez yardımıyla silebilirsiniz.

Bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz

+90(216) 576 00 42

 

Menü