Nedenleri ile Deri Koltuk Ölçüsü Almak

Sonunda hayalinizdeki o mükemmel deri chester koltuk veya deri modern koltuk karşınıza çıktı. Rengi, şekli/proporsiyonları, kaliteli malzemesi ile tüm beklentilerinizi karşıladı; bu haliyle yaşam alanınıza mükemmel bir biçimde uyum sağlayacağını hissediyorsunuz. Fakat mevcut düzeninizi bozmaması için özel bir ölçüde üretilmesini isteyeceksiniz. Fakat deri mobilya imalatçısı beklentinizi tam manasıyla karşılayabilmek için sizden kesin ölçüleri iletmenizi istiyor.

Bu noktada, satın aldığınız deri mobilya üretildikten sonra hayal kırıklığı yaşamamak için özel üretim mobilyanızın ölçülerinin doğru bir şekilde alındığından emin olmalısınız. Aldığınız ölçüler sadece mobilyanızı kapsamıyor, evin/ofisin içinde de bazı ölçüleri almanız hayati önem taşıyor, neden mi?

  1. Deri Koltuğu Evinize/Ofisinize Sığdırmak Gerekiyor

Yeni mobilyanızın boyutları sadece ürünün evinizin tasarım diline genel olarak uyması gerektiği için değil, kanepenin doğru görünmesi, proporsiyon olarak göze hoş gelmesi gerektiğinden de önemlidir.

En güzel koltuk bile odanın boyutlarına uymuyorsa vasat görünebilir. Büyük bir odadaki küçük bir kanepe, alanınızı biraz soğuk ve boş hissetmenize neden olabilir. Öte yandan, çok büyük bir kanepe odanızda gezinmeyi zorlaştırabilir. Sürekli mobilyaya takılıp denge kaybetmeyi, ayak parmaklarını incitmeyi kim ister ki?

Unutmayın! Mobilyanız evinizde her zaman bir konfor kaynağı olmalıdır. Bunun olmasını sağlamak için uygun ölçülerde bir mobilyaya ihtiyacınız var.

  1. Deri Mobilyanın Nakliyesi Zordur

Nakliyeciler teslimat sırasında sadece ağır mobilya ve ev aletlerini taşımakla kalmaz, aynı zamanda merdiven çıkmak ve dar alanlardan mobilyayla beraber geçmekle uğraşırlar. Bazen,bir mobilya dar bir yerden geçmediğinde defalarca tekrar deneme yapmak gerekebiliyor.

Aşağıda tekrar belirteceğimiz gibi, ölçüm yaparken, özellikle kanepenin geçmesi gereken tüm kapı ve koridorları ölçtüğünüzden emin olun. Üretilmiş bir mobilyanın mekana bir türlü yerleştirilememesi kadar sinir bozucu bir durum yoktur.

  1. Doğru Ölçümler Alarak Hayal Kırıklığından Kaçının

Aradığınız o mükemmel deri chester ya da deri berjer sürekli aklınızda biliyoruz. Sadece birkaç dakikalık bir çalışmayla, hem üretildiğinde gözünüze hoş gözükecek hem de mekanınıza sorunsuz bir şekilde nakliyesi yapılıp yaşam alanınızda tam da istediğiniz gibi yerinizi alacak bir deri mobilya sahibi olacaksınız. İşler akıcı gittiğinde memnuniyetiniz bir kat daha artacak.

Her ne kadar Koçaklar Home & Living olarak evinizde ölçüm alıp sizi bu dertten kurtarmamız mümkün olsa da hayalinizdeki yerleşimi en iyi siz biliyorsunuz. Dolayısıyla en iyi ölçü sizin kararınız sonucu alınan ölçüdür. Gelin biz şimdi her durumda bilmeniz gereken mobilyanızın ölçülerini alma konusunu detaylı bir şekilde anlatalım.

Bir Deri Koltuk Ölçüsü Almak

Unutmayın! İdeal ölçülerde bir deri koltuk, sadece showroom’da iyi görünmekle kalmaz, aynı şekilde evinize mükemmel bir şekilde uyar ve dekorunuzu/mimari tasarımınızı tamamlar.

  1. Yükseklik

Yüksekliği ölçerken kanepeyi en yüksek noktada ölçmeniz gerekir, bu noktada gerekirse mobilya seviyesine eğilin ve varsa eğimlerin en üst noktasından ölçüm aldığınızdan emin olun.

  1. Uzunluk

Koldan kola ölçmek isteyeceksiniz. Kanepeniz kolları yuvarlamışsa, metreyi yine bir kolun en geniş noktasından diğerinin en geniş noktasına kadar tutmayı unutmayın. Yatay ölçülerde yaşanan en büyük sıkıntı, metrenin bükülmesi ve doğru bir ölçüm verememesidir. Gerekirse bu ölçüm için birinden daha yardım isteyin.

  1. Derinlik

Üretimin doğru yapılması bir yana, bir kanepenin derinliği bazı kapılardan geçmesini zorlaştırabilir. Doğru bir ölçüm elde etmek için mobilyanıza, berjerinize yandan baktığınızda en geniş gördüğünüz kısımdan ölçün.

  1. Diyagonal Derinlik

Yine nakliye konusunda baş ağrısı yaşamanızı engelleyecek, çok unutulan bir ölçü. Mevcut mobilyanızın ön alt köşesinden sırt üst köşeye çapraz bir açı verecek biçimde, yine en geniş noktaları baz alarak diyagonal derinlik ölçüsünü de not edin.

  1. Kapı, Hol, Merdiven Ölçüleri

Satın almayı düşündüğünüz ölçülerdeki deri mobilyanız, düşlediğiniz mekanda yerini alabilecek mi? Bundan emin olabilmek için, nakliye sırasında geçmesi gereken tüm kapılar, holler ve varsa merdivenlerin ölçülerini almalısınız.

KOÇAKLAR HOME & LIVING güvencesiyle en kaliteli deri koltuk takımlarına sahip olmak için  0216 576 00 42 veya 0501 328 22 58 numaralı telefonlardan bize ulaşabilir ve modellerimizi incelemek için randevu alabilirsiniz.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Menü